Βρισκόμαστε λίγες μέρες πριν τη λήξη κι αυτού του σχολικού έτους. Ενός σχολικού έτους που το χαρακτηρίζει η επιστροφή μας δειλά – δειλά στην κανονικότητα που στερηθήκαμε. Σε πείσμα των καιρών και με αγάπη στο εκπαιδευτικό έργο που υπηρετούμε, προσπαθήσαμε και αυτή τη χρονιά να αντεπεξέλθουμε με επιτυχία σε όλα αυτά που εξασφαλίζουν μια δημιουργική και παραγωγική καθημερινότητα για τους μαθητές μας.

Έτσι και χθες, παρόλο που οι συνθήκες δεν ήταν ευνοϊκές, για να καλύψουν μεγαλεπήβολα σχέδια, αποφασίσαμε ότι δε θα επισκιάσει αυτό την ευκαιρία να βρεθούμε στο σχολείο όλοι μαζί, να καμαρώσουμε τα παιδιά μας, να διασκεδάσουμε μαζί τους και να ευχηθούμε την Καλή μας Αντάμωση από τον Σεπτέμβριο.
Συγχαρητήρια! στον γυμναστή κ. Βαγγέλη Μπακή, όλους τους συναδέλφους και τα παιδιά μας!
Ευχαριστούμε θερμά την Πρόεδρο της Σχ. Επιτροπής ΠΕ Δ. Αμαρουσίου, κ. Ελένη Βλάχου-Σταματάκη που μας τίμησε με την παρουσία της.
Ευχαριστούμε ακόμη, τον κ. Δημήτρη Ζωγραφάκη, για όσα έχει προσφέρει στο σχολείο εθελοντικά.
Ευχαριστούμε επίσης, όλους τους γονείς που βοήθησαν μετά το πέρας της γιορτής στο μάζεμα των καθισμάτων, αφού το πρωί τα είχαν ετοιμάσει στην εντέλεια οι εκπαιδευτικοί.