Την Τρίτη 7-12-2021 στην αίθουσα της τραπεζαρίας οι μαθητές του Γ2 τμήματος του Ολοήμερου προγράμματος πραγματοποίησαν τη δράση : “International Day”, απολαμβάνοντας γεύσεις από την Ελλάδα και από άλλες χώρες.

Οι μαθητές/τριες γεύτηκαν: ρεβιθάδa Ανάφης, σφουγγάτο από την Κύθνο, τυρόπιτα Μακρακώμης, λαδοτύρι Μυτιλήνης,  γαλλική κρέπα, λουκάνικα από την Πολωνία, αγγλικό κοτόπουλο και πολλές άλλες γεύσεις που συνοδεύονταν με τη σαλάτα τους.

Ολοκλήρωσαν το γεύμα τους τρώγοντας φρέσκα φρούτα και γλυκίσματα, όπως αμερικάνικη μηλόπιτα, ουκρανικό χρούπκε, αμερικάνικο ντόνατ, ακούγοντας χριστουγεννιάτικες μελωδίες.

Τα παιδιά το ευχαριστήθηκαν και στη διακόσμηση της αίθουσας βοήθησαν οι μαθητές/τριες της ΣΤ1 ΄τάξης δημιουργώντας σχετικές αφίσες.

Συγχαρητήρια στις δασκάλες και τα παιδιά που συμμετείχαν σε αυτή τη δράση!