Στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος διατροφής «Παιδί και διατροφή», την Πέμπτη 2-12-2021, οι μαθητές /τριες της Γ1 τάξης μίλησαν για την υγιεινή διατροφή και τη σημασία του πρωινού  και του δεκατιανού γεύματος. Πραγματοποίησαν  pic nic στον χώρο του σχολείου απολαμβάνοντας το υγιεινό δεκατιανό τους,  που περιείχε φρέσκα φρούτα και λαχανικά, ταχίνι, μαύρο ψωμί, δημητριακά, ξηρούς καρπούς,  σύμφωνα με τις εθνικές και διεθνείς συστάσεις. Συζήτησαν και συνεργάστηκαν μεταξύ τους για τα οφέλη της υγιεινής διατροφής και την απόκτηση υγιεινών διατροφικών συνηθειών. Η διακόσμηση του χώρου  ήταν συνεργασία  με τους μαθητές αι τις μαθήτριες της Β΄και ΣΤ1΄ τάξης.

Συγχαρητήρια στις δασκάλες κ. Μαρία Αποστολοπούλου και Ελένη Βουρλογιάννη, καθώς και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στο πρόγραμμα.