.jpgΤην Τετάρτη 17 Νοεμβρίου, ημέρα επετείου του Πολυτεχνείου 1973, από τις 08.30-09.30 (ώρα προσέλευσης μαθητών/τριών 08.15-08.30) οι μαθητές/τριες του σχολείου θα παρακολουθήσουν τη γιορτή  που προετοίμασαν οι μαθητές/τριες και η εκπαιδευτικός της Ε΄ τάξης ως ανάμνηση των γεγονότων που έλαβαν χώρα στο Πολυτεχνείο 1973.

Θα είναι μια καινοτόμα γιορτή, αφού θα την παρακολουθήσουν οι μαθητές/τριες από τις τάξεις τους βιντεοσκοπημένη, τηρώντας τα μέτρα προστασίας για τη διασπορά του κορωνοϊού. Ακόμη, θα δοθεί αντίγραφο cd της γιορτής στους γονείς των μαθητών/τριών της Ε΄ τάξης.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και μαθήτριες της Ε΄ τάξης, καθώς και της δασκάλας τους κ. Αθηνάς Πολυχρόνη! Ευχαριστούμε επίσης, για τη βοήθειά τους τον κ. Αδάμη Α., την κ. Μεσολωρά Ά., την κ. Πιπύρου Κ. και τον κ. Καρακάση Γ.

Η Πρωινή Υποδοχή και το Ολοήμερο πρόγραμμα δε θα λειτουργήσει την ημέρα αυτή.