Σας γνωστοποιούμε ότι το ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας έχει συγκαλέσει την 1η Εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση στις 17-10-2021 (16.00-21.00) στο προαύλιο του σχολείου και σε περίπτωση μη απαρτίας, στις 24-10-2021  και στις 31-10-2021, όπου θα πραγματοποιηθούν και οι εκλογές.

Ο  Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου  μας και ειδικότερα το Διοικητικό Συμβούλιο, επιτελεί σημαντικό έργο προς χάρη των παιδιών μας. Επομένως,   θεωρούμε σκόπιμη τη δραστηριοποίηση όλων των γονέων/κηδεμόνων του σχολείου μας.

Κατά την διεξαγωγή των εκλογών θα πραγματοποιηθεί ολιγόλεπτη ενημέρωση τωνγονέων για τα οφέλη και την διαδικασία προκειμένου όποιος επιθυμεί να γίνει Εθελοντής Δότης Μυελού των Οστών. Η ενημέρωση θα γίνει από μέλος του συλλόγου «ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΡΑΜΑ ΕΛΠΙΔΑΣ
ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΔΟΤΩΝ ΜΥΕΛΟΥ ΤΩΝ ΟΣΤΩΝ».

Η διευθύντρια του σχολείου

Μαρία Βαστάκη