Σας ενημερώνουμε ότι για τις επόμενες ημέρες θα λάβουν χώρα οι παρακάτω δράσεις στο σχολείο:

• 4/6/2021: ΔΩΡΕΑΝ LIVE STREAMING θεατρική παράσταση «Της φωτιάς και του αέρα» από τη θεατρική ομάδα «Αερόπλοιο» για τις τάξεις Α΄- Δ΄ στις 10.15.
  • 8/6/2021: Διαδικτυακή ενημέρωση  για την «Ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο» από τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για τις τάξεις Ε1΄, Ε2΄& ΣΤ΄ στις 10.15.
  • 10 & 11/6/2021: Φωτογράφιση όλων των παιδιών του σχολείου που οργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων.
  • 14/6/2021: Παρακολούθηση της μουσικής ομάδας «Λύραυλος»  με θέμα «Αρχαία ελληνική μουσική παράδοση» για Β1΄, Β2΄ & Δ΄ τάξη (με συμμετοχή).
  • 15/6/2021: Παρακολούθηση της μουσικής ομάδας «Λύραυλος» με θέμα  «Αρχαία ελληνική μουσική παράδοση» για Ε1΄, Ε2΄ & ΣΤ΄ τάξη (με συμμετοχή).
  • (Θα ενημερωθείτε, όταν καθοριστεί): Αποχαιρετιστήριο των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης και εκδήλωση λήξης.

Οι παραπάνω εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν τηρουμένων των μέτρων προστασίας για τη διασπορά του  COVID 19 του ΕΟΔΥ και του ΥΠΑΙΘ.

Επίσης, η καθορισμένη, μηνιαία, ενημέρωση γονέων για τον μήνα Ιούνιο δε θα πραγματοποιηθεί. Θα δοθούν στα παιδιά μέσα σε φάκελο οι βαθμοί Β΄&  Γ΄τριμήνου, καθώς και οι Τίτλοι Προόδου και οι Τίτλοι Σπουδών την τελευταία ημέρα λειτουργίας του σχολείου για τους μαθητές.

Η διευθύντρια και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου