Τα σχολεία μας άνοιξαν, ο καινούριος χρόνος έχει έρθει και ήρθε και η ώρα σήμερα, Δευτέρα 25-1-2021, να τον υποδεχτούμε και να «κόψουμε» τις βασιλόπιτες!
Ευχαριστούμε θερμά τα μέλη του Δ.Σ. του  Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων  που προσέφεραν βασιλόπιτες για κάθε τμήμα/τάξη του σχολείου και μία για τους εκπαιδευτικούς, καθώς και  δωράκια για τους τυχερούς/ές που θα τύχουν το φλουρί. Λόγω των μέτρων προστασίας που πρέπει να λαμβάνονται για τη μη διασπορά του COVID19, η βασιλόπιτα είναι σε συσκευασμένα κομμάτια. Ο κάθε μαθητής ή μαθήτρια θα βάζει αντισηπτικό διάλυμα στα χέρια του/της και θα παίρνει μόνος του/μόνη της το κομμάτι του/της. Η τυχερή εκπαιδευτικός που έτυχε το φλουρί είναι η κ Αποστολοπούλου Μαρία.
Ευχόμαστε ολόψυχα το 2021 να είναι γεμάτο υγεία, αγάπη, ειρήνη, ελπίδα και πρόοδο σε όλη τη σχολική κοινότητα.

Με την ευχή σύντομα να έρθουμε στην πρότερη καθημερινότητά μας.
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά!

Η διευθύντρια

Ο Σύλλογος Διδασκόντων