Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός στο σχολείο μας θα τελεστεί  τη Δευτέρα 14-09-2020 (Ημέρα Υψώσεως του Τιμίου  Σταυρού) και ώρα 11.00.  Ώρα προσέλευσης των μαθητών 10.30-10.45. Λόγω των ιδιαίτερων μέτρων για την προστασία της δημόσιας υγείας από τη διασπορά του κορωνοϊού, οι μαθητές/τριες που θα προσέρχονται, θα πηγαίνουν κατευθείαν στις αίθουσες τους με την υπόδειξη των εκπαιδευτικών, εκτός από τους/τις μαθητές/τριες της Α΄ τάξης. Στις αίθουσες θα τους περιμένουν οι δάσκαλοί τους, θα γνωριστούν, θα παραλάβουν τα βιβλία τους,  τις μάσκες και τα παγούρια, εάν έχουν παραληφθεί από τα σχολεία και θα αποχωρήσουν  περίπου στις 11.30  με ευθύνη των γονέων τους.

Όλες/οι  οι μαθήτριες/τες θα πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο με τη σχολική τους τσάντα και φορώντας μάσκα.

Οι γονείς/κηδεμόνες παραμένουν εκτός του σχολικού χώρου.

Ευχόμαστε σε όλους “Καλή σχολική χρονιά με υγεία και δύναμη!”

Οι εκπαιδευτικοί

Η διευθύντρια