Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την υπ. αριθμ. Φ1/5106/ΓΔ4/15-1-2020 Εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ στις 30 Ιανουαρίου 2020  (Γιορτή των Τριών Ιεραρχών) το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά τόσο στο Πρωινό όσο και στο Ολοήμερο Πρόγραμμα. Η γιορτή των Τριών Ιεραρχών  είναι γιορτή της παιδείας και των γραμμάτων, γιορτή των δασκάλων και των μαθητών. Για να τιμήσουμε τη μνήμη τους,  κατά τις δύο  πρώτες διδακτικές ώρες θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός όλων των μαθητών /τριών στον Ιερό Ναό Παναγίας Βλαχερνών  και στη συνέχεια θα γίνει αρτοκλασία.  Όποιος μαθητής ή μαθήτρια επιθυμεί να κοινωνήσει, να προετοιμαστεί εγκαίρως και να ενημερώσει τον/την εκπαιδευτικό του τμήματός του. Διαβάστε εδώ το μήνυμα της Υπουργού Παιδείας για τη γιορτή των Τριών Ιεραρχών.