Σήμερα, Παρασκευή  27-09-2019,  με σύνθημα “Αγαπώ την άθληση-Αγαπώ την υγεία μου” πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία το πρόγραμμα των προγραμματισμένων δραστηριοτήτων για την 6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Τα παιδιά συμμετείχαν με πολλή χαρά σε αθλητικές δράσεις του προγράμματος KIDS ATHLETICS. Διασκέδασαν, συναγωνίστηκαν και στο τέλος παρακολούθησαν ταινίες αθλητικού περιεχομένου. Ευχαριστώ θερμά όλους τους συναδέλφους που βοήθησαν σε αυτή τη γιορτή του σχολικού αθλητισμού, τους κριτές μας κ. Ι. Πράπα, κ. Κ. Ζαμπούλη, κ. Μ. Αποστολοπούλου, κ. Α. Κατσαμάκα, κ. Μ. Ζαρογιάννη και κ. Χ. Ιωάννου, την καθηγήτρια Εικαστικών κ. Κ. Παππού για τη φιλοτέχνηση της αφίσας και ιδιαιτέρως τη γυμνάστριά μας κ. Λ. Πατζιά για την άψογη οργάνωση της ημέρας αυτής.

Η διευθύντρια του σχολείου