Την Τετάρτη 12 Ιουνίου 2019 πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η γιορτή λήξης για το σχολικό έτος 2018-19. Τα παιδιά του Δημοτικού και του 19ου Νηπιαγωγείου Αμαρουσίου παρουσίασαν την καταπληκτική μουσική παράσταση “Γέφυρες στον χρόνο…” στην οποία οι μαθητές/τριες ήρθαν σε επαφή με την παράδοση μέσα από σύγχρονους ρυθμούς. Υπεύθυνη της γιορτής ήταν η γυμνάστρια κ. Λυδία Πατζιά, την οποία και ευχαριστούμε θερμά.

Ευχαριστούμε επίσης, όλους όσοι βοήθησαν για τη διεξαγωγή αυτής της εκδήλωσης, οι οποίοι είναι:

Ο κ. Γ. Καρακάσης για την τεχνική και ηλεκτρονική υποστήριξη

Η εταιρεία DIGIPRINT για τη χορηγία στα ταμπλό

Η Λ. Θεοδωράκη για τη φιλοτέχνηση των σκηνικών

Ο Γ. Χατζημιχαήλ για τη φιλοτέχνηση της πρόσκλησης

Η κ. Σ. Γιαννακάκη και ο κ. Μ. Στάγκας για τις υπηρεσίες τους ως γιατροί, αν συνέβαινε κάτι κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης.

Παράλληλα,  κατά τη διάρκεια της γιορτής υπήρχε Έκθεση Ζωγραφικής με έργα των νηπίων του 19ου Νηπιαγωγείου Αμαρουσίου.