Στις 6 Ιουνίου 2019, παραλάβαμε τον ηλεκτρονικό εξοπλισμό για τη Βιβλιοθήκη μας στο πλαίσιο του έργου ΣΑΕ 047 «Δράση εξοπλισμού των Δ. Σχολείων ενταγμένων στο σύστημα δικτύου σχολικών βιβλιοθηκών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης» με φορέα χρηματοδότησης το ΥΠΠΕΘ κι απόφαση του Προέδρου της Σχ. Επιτροπής ΠΕ του Δ. Αμαρουσίου. Στις 28 και 29 Μαΐου 2019 έγινε παρουσίαση της λειτουργίας της Βιβλιοθήκης στους μαθητές των Δ΄,  Ε΄ & ΣΤ΄ τάξεων από την υπεύθυνη της Βιβλιοθήκης κ. Μ. Βαστάκη και τους δόθηκαν οι κάρτες μέλους, οι οποίες θα αποτελούν την ταυτότητά τους για την είσοδό τους στη Βιβλιοθήκη. Στους μαθητές των  Α΄,  Β΄ & Γ΄τάξεων η παρουσίαση θα γίνει την επόμενη σχολική χρονιά. Ολοκληρώνονται από κάθε άποψη οι διαδικασίες για την άρτια λειτουργία της Βιβλιοθήκης σύμφωνα με την υπ. αριθμ. Φ.17/139463/Δ1/28-8-18 Εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ.