Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η 2η Χορωδιακή Συνάντηση Δημοτικών Σχολείων Αμαρουσίου το Σάββατο 6 Απριλίου 2019 στην Αίθουσα Jacqueline de Romilly στο ΥΠΠΕΘ. Συμμετείχαν οχτώ Δημοτικά Σχολεία του Αμαρουσίου και το Δημοτικό Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Αλσούπολης. Είναι μια συνάντηση χορωδιών των σχολείων υπό  την επιμέλεια  των καθηγητών Μουσικής, που δίνει τη δυνατότητα στα παιδιά να ταξιδέψουν με τη μουσική και να γίνουν μέλη μιας όμορφης μουσικής συντροφιάς.

Πολλά συγχαρητήρια στους/στις μαθητές/τριες μας και τη Μουσικό κ. Μαρία Κοψιδά! Επίσης, πολλά συγχαρητήρια στον συντονιστή-μουσικό της εκδήλωσης κ.  Θωμά Κοντογιώργη!

Ευχαριστούμε πολύ και την Υποδιευθύντρια κ. Καμάρα Γεωργία για τη βοήθειά της ως προς την οργάνωση των μαθητών/τριών τόσο στην τελική πρόβα όσο και στην εκδήλωση.