Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για τη Χορωδιακή Συνάντηση Δημοτικών Σχολείων Αμαρουσίου που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Απριλίου στις 6 μ.μ.  στο Υπουργείο Παιδείας  στην Αίθουσα  “Jacqueline de Romily”  για λόγους ασφαλείας, θα πρέπει να αναφέρετε το σχολείο ή το ονοματεπώνυμο του παιδιού που συμμετέχει προκειμένου να σας επιτραπεί η είσοδος και η στάθμευση του αυτοκινήτου σας στον προαύλιο χώρο. Καλό θα ήταν να προσέλθετε εγκαίρως.

Επίσης, το σχολείο έλαβε την πρωτοβουλία και θα δωρίσει σε κάθε παιδί που συμμετέχει στη χορωδία από μία αναμνηστική κονκάρδα, με το λογότυπο του σχολείου, την οποία θα πρέπει να φορά την ημέρα της εκδήλωσης. Για να υπάρχει ομοιομορφία στο ντύσιμο, τα παιδιά θα πρέπει να φορούν άσπρο πουκάμισο  και μπλου τζιν παντελόνι.

Ευχαριστούμε θερμά τη Μουσικό κ. Μαρία Κοψιδά για την προετοιμασία της χορωδίας. Πατήστε εδώ, για να δείτε το πρόγραμμα της εκδήλωσης.