Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας θα συμμετάσχει στη Χορωδιακή Συνάντηση Δημοτικών Σχολείων Αμαρουσίου που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Απριλίου 2019 το απόγευμα (θα ενημερωθείτε για την ακριβή ώρα) στην αίθουσα «Jacqueline de Romilly» του Υ.Π.Π.Ε.Θ. Υπεύθυνη για την προετοιμασία της χορωδίας  είναι η καθηγήτρια Μουσικής κ. Μ. Κοψιδά. Στη χορωδία θα συμμετέχουν οι μαθητές/τριες της  Δ΄ και Ε΄ τάξης.

Η τελική πρόβα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019 στον ίδιο χώρο που θα πραγματοποιηθεί και η εκδήλωση. Τα παιδιά θα μεταφερθούν εκεί δωρεάν με μισθωμένα λεωφορεία από τη Σχ. Επιτροπή Π.Ε. του Δ. Αμαρουσίου.

Την ημέρα της εκδήλωσης, Σάββατο 6 Απριλίου 2019 οι μαθητές/τριες θα μεταφερθούν στο Υ.Π.Π.Ε.Θ. με ευθύνη των γονέων τους.

Παρακαλούμε συμπληρώστε τη Δήλωση Συναίνεσης και επιστρέψτε τη στη δασκάλα της τάξης μέχρι την Τρίτη 12 Μαρτίου 2019.

Η διευθύντρια του σχολείου

Μαρία Βαστάκη