Το σχολείο δεν είναι μόνο Γλώσσα και Μαθηματικά. Είναι βιώματα, εικόνες, σχέσεις, συναισθήματα, συνεργασία…

Έτσι στις 7 Δεκεμβρίου 2018 οι μαθητές/τριες του Γ1΄ & Γ2΄ με τις δασκάλες τους κ. Αποστολοπούλου Μ. και κ. Κατσαμάκα Α. με τη βοήθεια της τραπεζοκόμου κ. Δώρας,  των μαμάδων και των  γιαγιάδων των μαθητών/τριών έφτιαξαν μελομακάρονα και κουραμπιέδες, για να υποδεχτούν παραδοσιακά τις εορταστικές ημέρες που πλησιάζουν.

Την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018 από τις 10.00 έως τις 14.00 το σχολείο ήταν ανοιχτό και οι μαθητές/τριες  της Δ΄, Ε΄& ΣΤ΄τάξης με τη βοήθεια της καθηγήτριας των Εικαστικών κ. Ανδρεοπούλου Β. και των υπόλοιπων δασκάλων του σχολείου δημιούργησαν τις δικές τους κάρτες και  στολίδια, διασκεδάζοντας δημιουργικά στο Εργαστήριο χριστουγεννιάτικων κατασκευών.

Σας ευχαριστούμε ολόψυχα  όλους!