Για να προγραμματίσετε κι εσείς καλύτερα τον χρόνο σας, σας ενημερώνουμε ότι τον μήνα Δεκέμβριο  στο σχολείο θα ισχύσουν τα παρακάτω:

1. Την Τρίτη 4 Δεκεμβρίου 2018 δε θα πραγματοποιηθεί η προγραμματισμένη, μηνιαία ενημέρωση γονέων.

2. Την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018 από τις 10.00 έως τις 14.00 θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου “Εργαστήριο χριστουγεννιάτικων κατασκευών” από την καθηγήτρια Εικαστικών του σχολείου κ. Ανδρεοπούλου Βάνια, για τα παιδιά της  Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης. Για τις μικρότερες τάξεις θα διεξαχθούν εργαστήρια εντός του σχολικού ωραρίου.

3. Την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου 2018 από τις 10.30-13.00 θα διεξαχθεί στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου  χριστουγεννιάτικο παζάρι με κατασκευές των μαθητών/τριών. Την ίδια ημέρα από τις 13.15 έως τις 14.00 θα γίνει η επίδοση της βαθμολογίας Α’ τριμήνου 2018 στους μαθητές των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων, ενώ για την Α΄ και Β΄ τάξη θα γίνει περιγραφική ενημέρωση. Την ημέρα εκείνη το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά τόσο στο Πρωινό όσο και στο Ολοήμερο Πρόγραμμα.

4. Την Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2018 θα πραγματοποιηθεί διδακτική επίσκεψη όλων των μαθητών/τριών του σχολείου στο θέατρο “Θυμέλη” (Μοσχονησίων 32, Πλ. Αμερικής, τηλ.: 210-8657677),  για να παρακολουθήσουν τη χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση “Το κοριτσάκι με τα σπίρτα”. Το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

5. Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2018 θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός τις δύο πρώτες ώρες του διδακτικού ωραρίου στον Ιερό Ναό Παναγίας Βλαχερνών Αμαρουσίου. Όποιος μαθητής ή μαθήτρια επιθυμεί να κοινωνήσει, να προετοιμαστεί εγκαίρως και να ενημερώσει τον/την εκπαιδευτικό του τμήματός του/της.

Την ημέρα αυτή το σχολείο θα κλείσει  για τις γιορτές των Χριστουγέννων. Το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά τόσο στο Πρωινό όσο και στο Ολοήμερο Πρόγραμμα.

Το σχολείο θα επαναλειτουργήσει την Τρίτη  8 Ιανουαρίου 2019.

Η διευθύντρια του σχολείου