Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018 στις 09.00.

Στη συνέχεια,  οι μαθητές/τριες  θα εισέλθουν στις αίθουσες για μια σύντομη γνωριμία με τις δασκάλες ή τον  δάσκαλό τους, ενώ  την ίδια ώρα η  Διευθύντρια του σχολείου θα ενημερώσει τους γονείς για το πλαίσιο λειτουργίας του σχολείου κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά. Οι μαθητές/τριες  θα παραμείνουν στις τάξεις τους περίπου για 30 λεπτά και στη συνέχεια θα αποχωρήσουν μαζί με τους γονείς τους στις 10.00 περίπου. Την ημέρα αυτή  θα γίνει διανομή βιβλίων οπότε  οι μαθητές/τριες είναι απαραίτητο να φέρουν μαζί τις τσάντες τους .

Την Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου το ωρολόγιο πρόγραμμα όλων των τμημάτων θα ολοκληρωθεί στις 12.25. Την ημέρα εκείνη θα δοθεί στους μαθητές το ωρολόγιο πρόγραμμα της υπόλοιπης εβδομάδας.