Ολοκληρώνεται σήμερα 5  Μαΐου  2018 το εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Πάμε Σινεμά;” που συμμετέχουν οι μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης. Το πρόγραμμα αυτό περιλαμβάνει γνωριμία με την τέχνη του κινηματογράφου,   συγγραφή ενός σεναρίου από τους μαθητές/τριες της ΣΤ΄ τάξης με  την καθοδήγηση του κ. Νίκου Γιαννόπουλου (σκηνοθέτη) και  γύρισμα της κινηματογραφικής ταινίας.

Στη συνέχεια, θα κληθούμε όλοι να ψηφίσουμε μέσω της σελίδας του “Πάμε Σινεμά;”την καλύτερη ταινία στο 10ο Φεστιβάλ του “Πάνε Σινεμά;”. Φυσικά αυτή θα είναι του 6ου Δ. Σχ. Αμαρουσίου και θα πρέπει να την ψηφίζουμε συνεχώς και πολλές φορές ο καθένας. Θα ενημερωθείτε εγκαίρως για τον χρόνο διεξαγωγής της ψηφοφορίας  και του Φεστιβάλ.

Τέλος, ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που υιοθέτησε  τη συμμετοχή του σχολείου μας  στο συγκεκριμένο πρόγραμμα αναλαμβάνοντας το κόστος του προγράμματος.