Στις 22 Απριλίου, ημέρα Κυριακή  και από τις 08.30 έως τις 14.30 στο ARENA SOCCER CLUB (Μελισσίων & Κωστή Παλαμά) θα διεξαχθεί το 3ο Τουρνουά Αλληλεγγύης ποδοσφαίρου που διοργανώνει η Ένωση Γονέων & Κηδεμόνων του Δ. Αμαρουσίου για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης των Δημοτικών Σχολείων και Γυμνασίων.

Και η φετινή διοργάνωση είναι αφιερωμένη σε όλα τα παιδιά, ανεξάρτητα από εθνικότητα, χρώμα ή θρησκεία και γίνεται με σκοπό να ενισχυθούν υλικά και ηθικά τα παιδιά εκείνα που έχουν πληγεί από τη συνεχιζόμενη οικονομική κρίση είτε έχουν βρεθεί αντιμέτωπα με τη βία που γεννάει ο πόλεμος.

Για τον λόγο αυτό, την ημέρα διεξαγωγής του τουρνουά θα συγκεντρωθούν γραφική ύλη, τρόφιμα μακράς διάρκειας και είδη πρώτης ανάγκης, τα οποία θα αποσταλούν στις Κοινωνικές  δομές του Δήμου καθώς και στις Δομές Αλληλεγγύης και Φιλοξενίας Προσφύγων.

Για να δείτε το πρόγραμμα των αγώνων πατήστε εδώ.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.