Από τις 20 Φεβρουαρίου έως τις 27 Απριλίου 2018 διεξάγεται από τον Δήμο Αμαρουσίου και την ΑΝΑΜΕΤ (Βιομηχανία ανακύκλωσης) και με την έγκριση του ΥΠΠΕΘ Μεγάλος Μαθητικός Διαγωνισμός Ανακύκλωσης  κουτιών αλουμινίου και ηλεκτρικών – ηλεκτρονικών μικροσυσκευών με σημαντικά έπαθλα.

Το σχολείο μας συμμετέχει σε αυτόν τον διαγωνισμό πρώτον, για να ευαισθητοποιηθούν οι μαθητές/τριες  σε περιβαλλοντικά θέματα, ένα βασικό  χαρακτηριστικό  ενός πολίτη του “αύριο” και δεύτερον, για να γίνει το σχολείο μας ο νικητής του διαγωνισμού, καλύπτοντας έτσι αρκετές ανάγκες του.

Γι΄αυτόν τον λόγο ενημερώστε όσους περισσότερους μπορείτε και φέρτε στο σχολείο όσα περισσότερα κουτάκια αλουμινίου και ηλεκτρικές – ηλεκτρονικές συσκευές  μπορείτε και τοποθετήστε τα στους ειδικούς κάδους,  που βρίσκονται στο σχολείο από χθες.