is school closedΑγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω των έντονων καιρικών φαινομένων και για την ασφάλεια των μαθητών, η Περιφερειάρχης Αττικής, κ. Ρ. Δούρου, σε συνεννόηση με το ΥΠΠΕΘ, αποφάσισε να παραμείνουν κλειστά όλα τα σχολεία των Περιφερειακών Ενοτήτων της Περιφέρειας Αττικής την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017.

Τις σχετικές αποφάσεις διακοπής μαθημάτων σχολείων Α/βάθμιας και Β/βάθμιας εκπαίδευσης σε όλες τις Περιφερειακές Ενότητες υπέγραψαν οι Αντιπεριφερειάρχες της Περιφέρειας Αττικής, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 186 του ν. 3852/2010 και του άρθρου 4 του Π.Δ/τος 79/2017.

Θα υπάρξει σχετική ενημέρωση για το πότε θα πραγματοποιηθεί η εκδήλωση για το Πολυτεχνείο, που διοργάνωσαν  οι μαθητές/τριες της Δ΄  τάξης.