4η ΠΑΝ. ΗΜ. ΣΧ, ΑΘΛ. 2017Τα τελευταία τέσσερα χρόνια η πρώτη Δευτέρα του μηνός Οκτωβρίου είναι αφιερωμένη στον σχολικό αθλητισμό. Κάθε χρονιά η ημέρα αυτή συνδέεται με κεντρικό “θεματικό άξονα”  ευρύτερου μαθησιακού/συμπεριφορικού πεδίου που όμως θα υλοποιείται βιωματικά μέσα από τον Σχολικό Αθλητισμό.

Για φέτος ο ” θεματικός άξονας” είναι “ΑΘΛΟΥΜΑΙ, ΧΑΡΑΖΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ”.

Τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017  λοιπόν,  θα πραγματοποιηθούν λίγες δραστηριότητες από τη γυμνάστρια κ. Πατζιά Λυδία σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές/τριες και στις 17 Οκτωβρίου 2017 ενόψει της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού όλα τα τμήματα του σχολείου  θα συμμετάσουν στο πρόγραμμα Ολυμπιακής Παιδείας και Αθλημάτων στο ΟΑΚΑ.   Όλα τα  παιδιά, θα γνωρίσουν από ειδικούς εκπαιδευτές διάφορα αθλήματα, θα παίξουν και θα διασκεδάσουν.