Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η τρέχουσα σχολική χρονιά ξεκινά στις 11 Σεπτεμβρίου 2019,  ημέρα Τετάρτη.  Την ημέρα αυτή οι μαθητές και οι μαθήτριες θα προσέλθουν στο Σχολείο την προβλεπόμενη ώρα προσέλευσης (08:00-08:15) και στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί στον προαύλιο χώρο του σχολείου αγιασμός, ενόψει της έναρξης της νέας χρονιάς.

Στη συνέχεια, οι μαθητές και οι μαθήτριες θα εισέλθουν στις αίθουσες διδασκαλίας για μια πρώτη γνωριμία και επικοινωνία με τις δασκάλες και τους δασκάλους τους για περίπου μισή ώρα και θα αποχωρήσουν αμέσως μετά με τη συνοδεία ή την ευθύνη των γονέων ή κηδεμόνων τους.

Προσβλέποντας και φέτος σε μια ανοιχτή και ειλικρινή συνεργασία, εύχομαι καλή και δημιουργική χρονιά για όλους τους μαθητές και τις μαθήτριές μας.

Αγρίνιο, 09/09/2019                                                                                                Με εκτίμηση

Κωνσταντίνος Διαμαντής

Διευθυντής