ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Σεπ 20219

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2021-2022

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο Αγιασμός του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13/9/2021.

Οι μαθητές προσέρχονται 8.00 – 8.15 και  αποχωρούν στις 9.00 με τη συνοδεία γονέα/κηδεμόνα. Ιδιαίτερα τονίζουμε ότι όλοι οι μαθητές θα εισέλθουν στο σχολείο φορώντας μάσκα.

• Οι μαθητές της Α,Β,Γ τάξης εισέρχονται και εξέρχονται από την πόρτα της οδού Τερτίπη, ενώ οι μαθητές της Δ,Ε,Στ από την οδό Γεράκη.
  • Να σημειωθεί ότιΔΕΝ θα παραλάβουν βιβλία. Θα έρθουν χωρίς τσάντες.
  • Επισημαίνουμε ότι θα τηρηθούν όλα τα μέτρα προστασίας ενάντια του COVID-19.
  • Οι γονείς & κηδεμόνες δε θα εισέλθουν στο σχολείο.
  • Για τους μαθητές της Α τάξηςκατ’ εξαίρεση μόνο ένας γονέας των μαθητών μπορεί να συνοδέψει το παιδί εντός του σχολείου, φορώντας μάσκα,  για να το παραδώσει στη δασκάλα και να αποχωρήσει άμεσα.
  • Για οτιδήποτε νεότερο θα σας ενημερώσουμε με ανάρτηση τις προσεχείς ημέρες.
  • Την Τρίτη 14/9/2021 η Α,Β, τάξη θα σχολάσει 11.30. Όλες οι υπόλοιπες τάξεις θα σχολάσουν 12.25.
  • Από την Τετάρτη 15/9/2021 όλες οι τάξεις θα σχολάσουν κανονικά στις 13.15. Από την Τετάρτη το ολοήμερο θα λειτουργήσει μόνο για τους μαθητές που έχουν κάνει αίτηση και είναι απολύτως αναγκαίο να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα. Η Πρωινή ζώνη δε θα λειτουργήσει αυτή την εβδομάδα.

Ο σύλλογος διδασκόντων και το προσωπικό του σχολείου σας εύχεται

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ