ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΙ – EDUCATIONAL PROGRAMME FOR THE HONEY

Σήμερα, Τετάρτη 24 Απριλίου 2024, οι μαθητές των Β, Γ, Δ1 και Δ2 τάξεων παρακολούθησαν πρόγραμμα για το μέλι, τη διατροφική του αξία αλλά και για το πόσο σημαντικές είναι οι μέλισσες στη φύση. Eίδαν από κοντά τα εργαλεία του μελισσοκόμου και συμμετείχαν σε θεατρικά δρώμενα και . Στην πορεία, τα παιδιά έφτιαξαν τις πασχαλινές τους λαμπάδες με κερί που είχε τη μορφή κερήθρας.

Today, Wednesday 24 April 2024, the students of B, C, D1 and D2 classes attended a programme about honey. They learnt about its nutritional value and how important bees are in nature. The children saw the beekeeper’s tools and they participated in small theatrical  plays. Then, they made their own candles for Easter with wax that looked like honeycomb.

ΜΕΛΙ 1 ΜΕΛΙ 2 ΜΕΛΙ 6 ΜΕΛΙ 7ΜΕΛΙ 5 ΜΕΛΙ 8 ΜΕΛΙ 9

ΜΕΛΙ 4        ΜΕΛΙ 3