Ενημέρωση για τη δημιουργία λογαριασμού

• Η δημιουργία λογαριασμού στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, είναι απαραίτητη για την είσοδο στην πλατφόρμα e-me που θα χρησιμοποιηθεί για την ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση που θα γίνει από το σχολείο μας.
  • Με τόσες χιλιάδες μαθητές ανά την Ελλάδα το σύστημα θα είναι υπερφορτωμένο και ενδέχεται να χρειάζεται να προσπαθήσετε πολλές φορές και ίσως σε ώρες μη αιχμής π.χ. αργά το βράδυ ή πολύ νωρίς το πρωί.
  • Το σχολείο είναι αναρμόδιο να επιλύσει τεχνικά ζητήματα που πιθανόν προκύψουν κατά τη διαδικασία και δυστυχώς δεν μπορεί να παρέμβει.
  • Σήμερα Τρίτη 24 Μαρτίου έχουν ήδη δημιουργηθεί 116 λογαριασμοί μαθητών στο σχολείο μας και ο αριθμός αυξάνεται.
  • Οι εκπαιδευτικοί θα σας στείλουν ένα σύνδεσμο, στον οποίο πρέπει να συνδεθούν οι μαθητές και να κάνουν αίτημα για να μπουν στην κυψέλη (ψηφιακή τάξη) που έφτιαξε ο εκπαιδευτικός. Στη συνέχεια θα μπορεί ο μαθητής να βλέπει τις αναρτήσεις του εκπαιδευτικού. Παρακαλώ λάβετε υπόψη σας ότι τις πρώτες μέρες ενδεχομένως να υπάρχει πρόβλημα σύνδεσης και στην πλατφόρμα λόγω υπερφόρτωσης. Το Υπουργείο έχει δηλώσει ότι κάνει προσπάθειες για την ομαλοποίηση των συνδέσεων.
  • Πατώντας εδώ μπορείτε να δείτε βοηθητικό βίντεο για τη δημιουργία λογαριασμού. Το βίντεο αναρτήθηκε και στη σελίδα του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας.