Θερμά Συλλυπητήρια!

Με μεγάλη θλίψη πληροφορήθηκαμε σήμερα, την απώλεια της Φωτεινής Λεκατσά, μητέρας της μαθήτριας της ΣΤ, πλέον, τάξης, Κατερίνας Γεωργακοπούλου. Η κ. Λεκατσά ήταν μέχρι πρόσφατα μια καθημερινή παρουσία στο σχολείο, συνοδεύοντας την κόρη της, πάντα χαμογελαστή κι ευγενική. Με μόνιμο ενδιαφέρον για τα τεκταινόμενα φρόντιζε να είναι η Κατερίνα συνεπής στις δραστηριότητες τα μαθήματα και τις υποχρεώσεις της, ακόμα και μέχρι το τέλος αυτής της σχολικής χρονιάς, παρά τα προβλήματα υγείας που αντιμετώπιζε και τα οποία πάλεψε με δύναμη ψυχής. Το ενδιαφέρον της για το σχολείο ήταν συνεχές και για ένα διάστημα είχε χρηματίσει, μέλος του συμβουλίου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.
Θα μας λείψει η παρουσία και το χαμόγελο της, όμως αυτές τις δύσκολες στιγμές η σκέψη μας είναι κοντά στα παιδιά της, τον σύζυγο, τη μητέρα της, και όλους τους οικείους της, στους οποίους εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων αλλά και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ευχόμαστε θερμά Συλλυπητήρια, κουράγιο, δύναμη και υπομονή. Να τη θυμάστε πάντα. Να συνεχίσει να ζει στις μνήμες σας!
Κατερίνα, μια σφιχτή αγκαλιά!!!
Ο διευθυντής του 60ου Δημοτικού Σχολείου Ανδρέας Τσαλίκης

Η κηδεία της θα γίνει την Τετάρτη 10 Αυγούστου, στις 10 το πρωί, στον Ιερό Ναό Αγ. Γεωργίου στο Βασιλικό Αχαΐας.