Χρήσιμες επισημάνσεις για εκπαιδευτικούς/σχολεία και γονείς για τον covid19

Στον παραπάνω σύνδεσμο θα βρείτε μια δράση του Εργαστηρίου Σχολικής Ψυχολογίας, του Τμήματος Ψυχολογίας, του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Στο κάτω μέρος της σελίδας κάνετε κλικ στο «πατήστε εδώ» και θα οδηγείτε στο έντυπο της δράσης. Περιλαμβάνει χρήσιμες επισημάνσεις για την ψυχολογική υποστήριξη οικογενειών, παιδιών και εφήβων κατά τη διάρκεια παραμονής στο σπίτι λόγω των προληπτικών μέτρων για τον κορωνοϊό – Covid-19.