Καλώς ορίσατε

Χίλια καλώς ορίσατε στο e-λεκτρονικό νηπιαγωγείο μας.

Το ιστολόγιο που βλέπετε ξεκινάει ως μια προσπάθεια να παραμείνουμε σε επαφή με ένα περιβάλλον δημιουργικής ενασχόλησης και γνώσης τώρα που οι συνθήκες απαιτούν να ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ.

Η πανδημία του CONVID-19 έχει επηρεάσει όλον τον πλανήτη κι έχει οδηγήσει εκατομμύρια μαθητές σε όλον τον κόσμο μακριά απ’ τις σχολικές τάξεις. Ένα εκπαιδευτικό blog σαν το δικό μας είναι μια μικρή προσπάθεια να καλυφθεί το κενό που δημιουργείται στην προσφορά της γνώσης με τρόπο κατάλληλο για τους μαθητές. Όταν με το καλό οι συνθήκες το επιτρέψουν και επιστρέψουμε στις τάξεις, θα ξαναβρούμε και τις υπόλοιπες παραμέτρους της σχολικής ζωής, την ομαδικότητα, τη συνεργασία, το δημιουργικό παιχνίδι και την αλληλεπίδραση.