Επαναλειτουργία δια ζώσης εκπαίδευσης

Μαΐ 20216

Τα σχολεία επαναλειτουργούν δια ζώσης από την Δευτέρα 10 Μαΐου 2021. Για την είσοδο των παιδιών στο σχολείο είναι απαραίτητη η σχολική κάρτα στην οποία θα αναγράφεται το αρνητικό αποτέλεσμα του αυτοδιαγνωστικού ελέγχου. Τα παιδιά θα μπαίνουν στο σχολείο κρατώντας την σχολική κάρτα και θα την επιδεικνύουν στην δασκάλα τους. Η σχολική κάρτα θα παραμένει στην τσάντα τους μετά την επίδειξη. Σας αποστέλλουμε συνημμένα την εγκύκλιο του υπουργείου Παιδείας  και το έντυπο της σχολικής κάρτας. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει δυνατότητα εκτύπωσης μπορείτε να την συμπληρώσετε χειρόγραφα, αφού έχετε δηλώσει το αποτέλεσμα στην πλατφόρμα:

Δήλωση Αυτοδιαγνωστικών Τεστ COVID-19

Μάιος 2021