Τα σχήματα μέσα από τον πίνακα του Μοντριάν

Νοέ 202011

Μέσα από το έργο του Ολλανδού ζωγράφου Πητ Μοντριάν, τα παιδιά ήρθαν σε επαφή με ένα στυλ τέχνης στο οποίο τα σχήματα και οι γραμμές χρησιμοποιούνται για να εκφράσουν το συναίσθημα.

Τα παιδιά δημιούργησαν τον δικό τους πίνακα χρησιμοποιώντας χαρτί και τέμπερες.

Νοέμβριος 2020
« Οκτ

1. 23/01/1956: Οι κύπριοι μαθητές απέχουν από τα μαθήματά τους σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τις συλλήψεις συμμαθητών τους που διαδήλωναν υπέρ της ένωσης της Κύπρου με την Ελλάδα.