Ο Πιπ πάει σχολείο!

Το συγκεκριμένο ebook παραμύθι διανέμεται δωρεάν. Είναι ένα μικρό παραμύθι για τις πρώτες μέρες των παιδιών του Νηπιαγωγείου . Στόχος του είναι η ομαλή ένταξη των παιδιών στο χώρο του σχολείου. Ο Πιπ φοβάται να πάει σχολείο χωρίς να ξέρει το γιατί. Άραγε θα καταφέρει την πρώτη μέρα του σχολείου να είναι χαρούμενος; Περιέχει και δραστηριότητες.

ΠΙΠ ΧΡΙΣΤ ΠΙΠ ΠΑΝΑΓ ΠΙΠ ΝΙΚΟΣ ΠΙΠ ΜΑΡΙΟΣ ΠΙΠ ΜΑΡΘ ΠΙΠ ΜΑΡ ΤΣ ΠΙΠ ΜΑΙΡΗ ΠΙΠ ΚΑΤΕΡ ΠΙΠ ΔΗΜpippip 1pip 2

Η πρώτη ζωγραφιά είναι επίσης πολύ σημαντική για τη χρονιά που ξεκινά. Θα μπορούν να την συγκρίνουν αργότερα με όσα κατάφεραν να αποτυπώσουν στο χαρτί μεγαλώνοντας.

ΧΡΙΣΤ. ΠΡ ΣΑΒΒΑΣ ΠΡ ΡΑΦΑΗΛ. ΠΡ ΠΕΤΡΟΣ ΠΡ ΠΑΝΓ. ΠΡ ΟΡΕΣΤΗΣ ΠΡ ΝΙΚ.ΠΡ ΜΑΡΙΟΣ ΠΡ ΜΑΡΘΑ.ΠΡ ΜΑΡ.ΤΣ.ΠΡ ΜΑΙΡ.ΠΡ ΚΑΤΕΡ.ΠΡ ΔΗΜΗΤΡ ΠΡ ΑΝΝΑ Θ ΠΡ ΑΝ. ΜΕΤ. ΠΡ