Συγχώνευση σχολικών μονάδων

Σύμφωνα με την απόφαση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, με αρ.πρωτ.98986/Δ1/16-6-2016, με θέμα “Ιδρύσεις, Υποβιβασμοί, Συγχωνεύσεις και Καταργήσεις Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων”, το 5ο Νηπιαγωγείο Καρπενησίου και το 2ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Καρπενησίου συγχωνεύονται με όνομα και έδρα της νέας σχολικής μονάδας 2ο 3/Θ Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Καρπενησίου, με έδρα το Καρπενήσι.

Ενώ το Τμήμα Ένταξης του 5ου Νηπιαγωγείου Καρπενησίου, σύμφωνα με την απόφαση του Υπουργείου Παιδείας, με αριθ. πρ. 12724/Δ3/18-8-2016, με θέμα “Ιδρύσεις, Συγχωνεύσεις-Μετονομασίες και Καταργήσεις Τμημάτων Ένταξης Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης”, συγχωνεύεται και μετονομάζεται από Τμήμα Ένταξης του 5ου 2/θ Νηπιαγωγείου Καρπενησίου σε Τμήμα Ένταξης του 2ου 3/θ Νηπιαγωγείου Καρπενησίου.

Απόφαση Συγχώνευσης Σχολικών Μονάδων

Απόφαση Συγχώνευσης Τμήματος ΈνταξηςΑπόφαση Συγχώνευσης Τ.Ε.