ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΡΙΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ

Καλωσορίσαμε τον μήνα Οκτώβρη στο σχολείο μας γιορτάζοντας την παγκόσμια ημέρα τρίτης ηλίκιας!

Σταθήκαμε στη συγκεκριμένη ημέρα γιατί όλοι γνωρίζουμε πόσο σημαντικοί είναι οι παππούδες και οι γιαγιάδες στην δική μας ζωή, αλλά και των παιδιών μας.

Σκεφτήκαμε να πραγματοποιήσουμε μια δράση με την δική σας βοήθεια, έτσι ώστε να αποκομίσουν τα παιδάκια μας μια γλυκιά ανάμνηση μαθαίνοντας ταυτόχρονα σπουδαία πράγματα. Η κα. Ερμιόνη , η γιαγιά μιας μαθήτριας προσφέρθηκε να μας βοηθήσει για την υλοποίηση της δράσης. Επισκέφθηκε το σχολείο μας και αφηγήθηκε στα παιδιά ένα παραμύθι , το οποίο έγραψε η ίδια. Έπειτα απάντησε σε ερωτήσεις των παιδιών, συζητήσαμε , παίξαμε και στο τέλος για να την ευχαριστήσουμε της αφιερώσαμε ένα τραγούδι.

Η χαρά όλων μας ήταν μεγάλη!