35ο Σχολικό Δίκτυο Εκπαιδευτικής Υποστήριξης

Το 5ο Νηπιαγωγείο Ε.Α.Ε. Θεσσαλονίκης – νοσοκομειακό στο Ιπποκράτειο είναι το συντονιστικό σχολείο του 35ου Σ.Δ.Ε.Υ. της Περιφερειακής Δ/νσης Π/θμιας  Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας.

Το 35ο  Σ.Δ.Ε.Υ. υποστηρίζει τα κάτωθι σχολεία:

• 31ο Δημοτικό Σχολείο Θεσ/νίκης
  • 2ο ΓΕΛ Θεσ/νίκης
  • 2ο Δημοτικό Σχολείο Τριανδρίας
  • 11ο Γυμνάσιο Θεσ/νίκης
  • 43ο Δημοτικό Σχολείο Θεσ/νίκης

Kατά την σχολική χρονιά 2023-2024 στο 2ο ΚΕΔΑΣΥ Ανατολικής Θεσσαλονίκης προσελήφθησαν η Ευδοξία Μαζηρίδου ΠΕ23 – Ψυχολόγος και η Μινέρβα Μαρία Καραμίντζιου ΠΕ 30 – Κοινωνική Λειτουργός για το 35ο ΣΔΕΥ και υπηρετούν στα προαναφερθέντα σχολεία συμμετέχοντας στις αντίστοιχες Ε.Δ.Υ.

Κατά την σχολική χρονιά 2022-2023 στο 2ο ΚΕΔΑΣΥ Ανατολικής Θεσσαλονίκης προσελήφθησαν η  Δέσποινα Χατζηγρηγοριάδου ΠΕ 23 – Ψυχολόγος και η  Μινέρβα Μαρία Καραμίντζιου ΠΕ 30 – Κοινωνική Λειτουργός για το 35ο Σ.Δ.Ε.Υ και υπηρετούν στα προανάφερθέντα σχολεία συμμετέχοντας στις αντίστοιχες Ε.Δ.Υ.

Κατά την σχολική χρονιά 2021-2022 στο 2ο ΚΕΔΑΣΥ Ανατολικής Θεσσαλονίκης προσελήφθησαν η Κλεοπάτρα Χατζοπούλου ΠΕ 23 – Ψυχολόγος και η Ελισάβετ Δαμιανάκη ΠΕ 30 – Κοινωνική Λειτουργός για το 35ο Σ.Δ.Ε.Υ και υπηρετούν στα προανάφερθέντα σχολεία συμμετέχοντας στις αντίστοιχες Ε.Δ.Υ.