Οδηγίες για την εγγραφή νηπίου στο Νηπιαγωγείο μας

5ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Oι αιτήσεις εγγραφών στα δημόσια Νηπιαγωγεία Γενικής Παιδείας, για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από

1 έως 20 Μαρτίου 2024.

μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης (gov. gr) με υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής.

Την Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής υποβάλλουν οι γονείς/κηδεμόνες για το Νηπιαγωγείο που ανήκει το νήπιο-προνήπιο, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας τους , σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας του Νηπιαγωγείου, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

Στα Νηπιαγωγεία, για το σχολικό έτος 2024-2025, θα φοιτήσουν μαθητές/τριες που έχουν συμπληρώσει τη νόμιμη ηλικία εγγραφής, όπως αυτή ορίζεται στις σχετικές διατάξεις του άρθρου 34 του ν. 4704/2020 (Α’133). Σύμφωνα με αυτές, στα Νηπιαγωγεία εγγράφονται μαθητές/τριες που την 31η Δεκεμβρίου του έτους εγγραφής συμπληρώνουν την ηλικία των τεσσάρων (4) ετών, δηλαδή τα παιδιά που είναι γεννημένα το 2020.

Για πληροφορίες μπορείτε να καλείτε στον τηλεφωνικό αριθμό στου νηπιαγωγείου μας: 2381022832 ή στο χώρο του Νηπιαγωγείου μας από τις 12:00μμ έως τη 1:00μμ καθημερινά

Ευχαριστώ,

Η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου