Ευρωπαϊκά Προγράμματα – Δίκτυα
Το σχολείο μας συμμετείχε στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κώδικα με τη δραστηριότητα «Ψάχνοντας το ουράνιο τόξο».
https://blogs.sch.gr/5nipchalandr/2023/10/19/eyropaiki-evdomada-kodika-2023/
Το νηπιαγωγείο μας βραβεύτηκε και απέκτησε και την πράσινη σημαία από το διεθνές δίκτυο “eco schools”: https://blogs.sch.gr/5nipchalandr/2024/03/31/empneysi/
Συμμετείχαμε στην εκστρατεία «Let’s do it Greece» που έλαβε χώρα την Κυριακή 14 Απριλίου 2024. Η δράση μας «Καθαρίζουμε τη Ρεματιά Χαλανδρίου» κοινοποιήθηκε και σε άλλα σχολεία: https://blogs.sch.gr/5nipchalandr/2024/04/16/katharizoyme-ta-dasi-en-opsi-kalokairioy-symmetochi-stin-drasi-toy-quot-let-039-s-do-it-greece-quot/
Συμμετείχαμε στην Μαθητική Εβδομάδα Δράσης 2024, που οργανώνει η ActionAid Hellas. Εντάσσεται στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Η δύναμη στο πιάτο σου». Επίσης, λάβαμε μέρος στον διαγωνισμό με θέμα τη Διατροφική Δικαιοσύνη: https://blogs.sch.gr/5nipchalandr/2024/04/16/h-dynami-sto-piato-soy/
Κάτω από | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευρωπαϊκά Προγράμματα – Δίκτυα