Σχολική εορτή 28ης Οκτωβρίου & Παρέλαση

Τρίτη, 25 Οκτωβρίου 2022 9:38 πμ |

Η σχολική εορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 27/10/2022  και ώρα 09.00 π.μ. στον προαύλιο χώρο του σχολείου. Όσοι γονείς επιθυμούν είναι ευπρόσδεκτοι να την παρακολουθήσουν. Υπεύθυνη καθηγήτρια για τον εορτασμό είναι η κ. Στάθη Αδαμαντία, φιλόλογος.

Την Πέμπτη 27/10/2022 οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 08.45 π.μ.. Θα ανέβουν στις τάξεις για απουσίες και θα ακολουθήσει η γιορτή. Όσοι συμμετέχουν στην παρέλαση, στο τέλος της γιορτής θα παραλάβουν από τη γυμνάστρια μαντήλια και κονκάρδες. Επίσης, η μπάντα θα παραλάβει τα τύμπανα.

Για την παρέλαση:

Η σημαιοφόρος, οι παραστάτες και  η ταμπέλα του σχολείου θα πρέπει να είναι στον ναό της Αγ. Φωτεινής την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου στις 09.15 π.μ. για τη δοξολογία και κατόπιν την κατάθεση στεφάνου.

Οι  υπόλοιποι μαθητές που συμμετέχουν στην παρέλαση θα πρέπει να βρίσκονται την Παρασκευή 28/10 απέναντι από τα ΚΕΠ (έξω από το ανθοπωλείο Μαθιουδάκη) στις 10.30-10.40 π.μ.