ΕΠΕΙΓΟΝ-ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ TABLET ΣΕ ΜΑΘΗΤΕΣ

Σάββατο, 14 Νοεμβρίου 2020 4:25 μμ |

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων πρόκειται να μας διαθέσει 15 συνολικά tablet HuawaiMediaPad T3 τα οποία θα δανειστούν  σε μαθητές και Εκπαιδευτικούς για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση (ΣΥΜΒΑΣΗ Νο 11/2020 «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΟΡΗΤΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ (TABLET) ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΝ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ, ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΩΝ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Δ΄ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ»). Παρακαλούμε να αιτηθούν δανεισμό μόνο όσοι πραγματικά δεν έχουν ηλεκτρονικό εξοπλισμό συμπληρώνοντας τη φόρμα με τα κριτήρια προτεραιότητας που έχει θεσπίσει το ΥΠΑΙΘ. Οι αιτήσεις  θα παραμείνουν  εμπιστευτικές και θα τις διαχειριστεί η διευθύντρια. Το αίτημα θα γίνει αποκλειστικά από τους γονείς και για την απόφαση δανεισμού θα εκφράσει άποψη  και ο Σύλλογος Διδασκόντων.

Κατά την παράδοση της ηλεκτρονικής συσκευής από την Διευθύντρια της σχολικής μονάδας, ο παραλήπτης (γονέας/κηδεμόνας)  θα υπογράψει Υπεύθυνη Δήλωση, στην οποίαν θα αναφέρει ρητά ότι παρέλαβε τη συγκεκριμένη συσκευή, θα αναλάβει  την υποχρέωση αφενός μεν επιστροφής της στη σχολική μονάδα, όταν εκλείψουν οι λόγοι, για τους οποίους του παραχωρήθηκε η χρήση της ή οποτεδήποτε του ζητηθεί από τη Διεύθυνση της σχολικής μονάδας και αφετέρου καταβολής αποζημίωσης στο Ελληνικό Δημόσιο ή αντικατάσταση της ηλεκτρονικής συσκευής σε περίπτωση απώλειας, καταστροφής ή βλάβης, η οποία υπερβαίνει την αναμενόμενη από τη συνήθη χρήση της και δεν οφείλεται σε ελάττωμα της συσκευής, καθώς και σε περίπτωση που απλώς αρνηθεί την επιστροφή της στη σχολική μονάδα, από την οποία την παρέλαβε.

ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 16 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2020 στις 23:00

ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΤΕ ΤΗ ΦΟΡΜΑ  ΠΟΥ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΕΙΛΕΤΕ ΤΗΝ ΣΤΟ ΕΜΑΙL TOY ΣΧΟΛΕΙΟΥ:  mail@5lyk-n-smyrn.att.sch.gr.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου

ΦΟΡΜΑ ΚΡΙΤΗΡΙΩΝ