Ηλεκρονικές εγγραφές, β΄φάση – οδηγίες

Δευτέρα, 24 Ιουνίου 2019 9:02 πμ |

Ηλεκτρονικές Εγγραφές 2019-20

Β΄ φάση αιτήσεων – Β΄ κατανομή

Οι μαθητές/τριες του 5oυ ΓΕΛ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ που δεν πρόλαβαν να κάνουν Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής μπορούν να την υποβάλουν κατά τη δεύτερη περίοδο των Ηλεκτρονικών Αιτήσεων Εγγραφής στο e-εγγραφές από την Τρίτη 25 Ιουνίου 2019 (09.00) έως και την Παρασκευή 28 Ιουνίου 2019 (23.59).

Εγγραφή στην Α’ Λυκείου

Για την ολοκλήρωση της εγγραφής των μαθητών/τριών στην Α’ ΛΥΚΕΙΟΥ παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες να υποβάλουν στο σχολείο από 19/6 μέχρι 28/6, ώρα 09.00-12.00, τα συνημμένα δικαιολογητικά:

1. ΕΝΤΥΠΟ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ
  2. ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ
  3. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ Ν.1599/1986
  4. ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΔΕΛΤΙΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ Η ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ/ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΣΤΑ ΜΗΤΡΩΑ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ/Η Ο/Η ΜΑΘΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ, ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΛΤΙΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ.                                                                                                                                                                           Επισυνάπτονται τα σχετικά έγγραφα:

Β-φάση-Ηλεκτρονικών-Εγγραφών-στην-Ηλεκτρονική-Εφαρμογή-Ε-εγγραφές (2)

2_Δικαιολογητικά εγγραφής μαθητών στην Α (1)

3_Αίτηση εγγραφής (1)

4_Δήλωση Α΄ εγγραφής 1599 (1)

5_Δήλωση Ανανέωσης εγγραφής 1599 (1)

6_Στοιχεία Μαθητών (1)