Συγκέντρωση γονέων e twinning

Κάτω από: etwinning | 5ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
Δευτέρα, 22 Δεκέμβριος 2014 9:44 μμ |

Πραγματοποιήθηκε σήμερα, 22- 12-2014  η πρώτη ενημερωτική συνάντηση της παιδαγωγικής ομάδας e twinning  με τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών που συμμετέχουν στο πρόγραμμα.

Κατά τη συγκέντρωση οι γονείς

1. Ενημερώθηκαν για την παιδαγωγική πορεία του προγράμματος
  2. Την επιλογή πρακτορείου(Πρακτορείο Κύκλος) και το κόστος της μετακίνησης των μαθητών στην Ισπανία (305 Ευρώ για την ανταλλαγή και 525 για το ξενοδοχείο)
  3. Το πρόγραμμα και την οργάνωση  της μετακίνησης -που μπορείτε να βρείτε στο linkprograma griego
  4. Ορίστηκε ως  καταληκτική ημερομηνία εξόφλησης η 10-2-2015
  5. Ζητήθηκε από τους γονείς να φροντίσουν για την έκδοση ευρωπαϊκής κάρτας υγείας των μαθητών
  6. Ορίστηκαν γονείς συντονιστές της ανταλλαγής κατά το δεύτερο στάδιό της, τη φιλοξενία των Ισπανών μαθητών στην Ελλάδα. (Για το λόγο αυτό ευγενικά προσφέρθηκαν οι κυρίεςBirgit Rudolph, Λαρεντζάκη Ζαχαρένια, Καστέλη Ιζαμπέλα, Βάθη  και Παναγιωτίδου.
  7. Ακόμη, η κυρία Παπαγιαννοπούλου Τζίνι  προσφέρθηκε να συνοδεύσει τους Ισπανούς μαθητές στους Δελφούς στις 18-3-2014, ενώ στην Αργολίδα στις 19-3 -2014 η κ. Αδαμαντία Τερζοπούλου.
  8. Τέλος συζητήθηκε το θέμα της αλληλοδιδακτικής διδασκαλίας  που λειτουργεί στο σχολείο και προσφέρθηκαν γονείς και καθηγητές για τη στήριξή της

Η παιδαγωγική ομάδα ευχαριστεί όλους τους γονείς για τη συνεργασία και τη συμπαράστασή τους.