ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Τετάρτη, 3 Δεκεμβρίου 2014 6:38 μμ |

Το σχολείο μας, συνεχίζοντας την παράδοση του εθελοντισμού από τα προηγούμενα χρόνια, θα προσφέρει βοήθεια στο Ορφανοτροφείο της Νέας Σμύρνης, με αφορμή τις γιορτές των Χριστουγέννων. Οι μαθητές όλων των τάξεων καλούνται να εκφράσουν έμπρακτα την αλληλεγγύη τους στα παιδιά που έχουν ανάγκη, προσφέροντας κάποια από τα παρακάτω προϊόντα:

ü     Χαρτικά (χαρτιά υγείας & κουζίνας)

ü     Είδη καθαριότητας (χλωρίνη, καθαριστικά, σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες κλπ)

ü     Γάλα εβαπορέ

ü     Είδη πρωινού (μαρμελάδα, μπισκότα, κρουασάν, μερέντα κλπ)

Η συγκέντρωση των προσφορών θα γίνει ως την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2014 (στο ισόγειο, δίπλα στο Χριστουγεννιάτικο δέντρο).

Η υπεύθυνη καθηγήτρια

Αικ. Κότσιαλου