πρόγραμμα e twinning

η έγκριση

Σας ενημερώνουμε ότι εγκρίθηκε από την ευρωπαϊκή επιτροπή στήριξης καθώς και από την αντίστοιχη ελληνική και θα λειτουργήσει και εφέτος στο σχολείο μας  πρόγραμμα e twinning

με θέμα <<Game>>.Στόχος του προγράμματος είναι η εξάσκηση  των μαθητών στη χρήση της αγγλικής γλώσσας σε πραγματικές συνθήκες, καθώς και η εξάσκησή τους στην πληροφορική και η δημιουργία Ευρωπαϊκής συνείδησης.Το σχολείο συνεργασίας μας είναι το Lycée privé Gabriel Deshayes,  της Γαλλίας.Οι μαθητές μας έχουν ήδη αρχίσει να συμμετέχουν με κέφι και δημιουργικότητα, στην ομάδα του σχολείου, και στη μεγάλη ευρωπαϊκή ομάδα.Υπεύθυνες του προγράμματος που θα σας κρατούν ενήμερους για τις δράσεις του είναι οι κυρίες Μιχαλοπούλου και Καρδάση.