Δείτε πως μπορείτε να δημιουργείστε την δικιά σας Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (η-τάξη) στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Πατήστε εδω για να δείτε τα εγχειρίδια χρήσης για :

Δημιουργία & Διαχείριση Ηλεκτρονικών Μαθημάτων. Συγκεκριμένα από την πλατφόρμα υποστηρίζονται:

• διακριτοί τρόποι πρόσβασης μαθημάτων: ανοικτά μαθήματα, μαθήματα που απαιτούν εγγραφή,κλειστά,ανενεργά
  • διακριτές μορφές μαθημάτων: απλή μορφή, εβδομαδιαία μορφή, μάθημα με θεματικές ενότητες
  • αντίγραφα ασφαλείας: διασφάλιση ολόκληρου του περιεχομένου του μαθήματος σε περιπτώσεις ακούσιας διαγραφής ή καταστροφής του μαθήματος.
  • διακριτοί ρόλοι χρηστών: εκπαιδευτής, εκπαιδευόμενος, διαχειριστής (πρόσθετοι ρόλοι: βοηθός εκπαιδευτή, υπεύθυνος ομάδας, επισκέπτης).