ΚΠΕ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά για άλλη μια φορά τόσο για τη συνεργασία μας όσο και για την φιλοξενία του επιμορφωτικού σεμιναρίου μας με τίτλο στο επιμορφωτικό σεμινάριο με τίτλο «Η δράση των μαθητών στα προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για το αστικό περιβάλλον»  που συνδιοργάνωσαν το ΚΠΕ Ελευθερίου Κορδελιού & Βερτίσκου και η Υπεύθυνη Π.Ε. ΔΔΕ Ανατολικής Θεσσαλονίκης στους χώρους του σχολείου σας το Σάββατο 18-2-2017.

Το σεμινάριο παρακολούθησαν 50 εκπαιδευτικοί της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Η αξιολόγηση του  σεμιναρίου από τους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς, ήταν ιδιαιτέρως θετική και το ενδιαφέρον τους για υλοποίηση προγραμμάτων περιβαλλοντικής εκπαίδευσης με τους μαθητές τους, σχετικών με το περιβάλλον της πόλης μας, μεγάλο.

Φωτογραφίες από το σεμινάριο μπορείτε να δείτε στον σύνδεσμο: