Ενισχυτική Διδασκαλία από το Δήμο Θεσσαλονίκης

Στο πλαίσιο της οικονομικής κρίσης που βιώνει η χώρα μας, θεωρούμε επιτακτική ανάγκη και ηθικό μας χρέος να σταθούμε όλοι αλληλέγγυοι στους συμπολίτες μας, που αντιμετωπίζουν σοβαρές οικονομικές δυσκολίες.

Η πρωτοβουλία μας αφορά «Την εκπαιδευτική ενίσχυση διδασκαλία των μαθητών  Α΄ Γυμνασίου έως και Γ΄ Λυκείου», σε πρωτεύοντα μαθήματα, καθώς και των αποφοίτων που επιθυμούν να συμμετάσχουν εκ νέου στις Πανελλαδικές Εξετάσεις, των οποίων οι γονείς αδυνατούν να αντεπεξέλθουν στις οικονομικές απαιτήσεις της ιδιωτικής φροντιστηριακής εκπαίδευσης.;

Θα μας βοηθούσε πολύ η συνδρομή σας ώστε να αναρτηθεί στον πίνακα ανακοινώσεων του Σχολείου σας σε εμφανή θέση η αφίσα που σας αποστέλλω.

Σας υπενθυμίζω ότι το πρόγραμμα θα υλοποιείται καθ΄όλη τη διάρκεια της εβδομάδας μετά το πέρας του πρωινού σχολικού ωραρίου στα παρακάτω Σχολεία :

1. Κέντρο Δια Βίου Μάθησης Δήμου Θεσσαλονίκης ( πρώην 13ο Γυμνάσιο), Εγνατίας 132
  2. 14ο Λύκειο, Θ. Σοφούλη με Γ. Παπανδρέου
  3. 18ο Λύκειο, Παπάφη 130 α

Για περισσότερες πληροφορίες, απευθυνθείτε στα τηλέφωνα του Τμήματος Προγραμμάτων και

Δια Βίου Μάθησης της Διεύθυνσης Εκπαίδευσης  και

Αθλητισμού : 2310 / 840 295 και 2310 / 841 962.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.

Nανάς Στέφανος
Δήμος Θεσσαλονίκης