Συγχαρητήρια για τον 84ο Μαθηματικό Διαγωνισμό «ΘΑΛΗΣ»

Επιτυχία μαθητή/τριας του 5ου Γυμνασίου Πετρούπολης στον 84ο Μαθηματικό Διαγωνισμό  «ΘΑΛΗΣ»

Ο μαθητής του σχολείου μας Νάκας Βασίλειος και η μαθήτρια Μαδαμοπούλου Ισμήνη διακρίθηκαν στον διαγωνισμό “Θαλής”, ο οποίος είναι ο  πρώτος από μια σειρά διαγωνισμών που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία. Ο μαθητής και η μαθήτριά μας διαγωνίστηκαν, μαζί με τους διακριθέντες μαθητές, στη δεύτερη φάση του διαγωνισμού, στον 84ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», όπου η μαθήτρια Μαδαμοπούλου Ισμήνη διακρίθηκε με επιτυχία.

Η σχολική μας κοινότητα συγχαίρει θερμά τον Βασίλη και την Ισμήνη για την επιτυχία τους και εύχεται στην Ισμήνη καλή επιτυχία στην επόμενη φάση του διαγωνισμού!

Η διευθύντρια

Καραντίνου Αθηνά