Βουλή1

Θέμιδος Μέλαθρον

Θερμής και εγκάρδιας υποδοχής, έτυχαν οι μαθητές/τριες των τμημάτων Γ1 και Γ2, στο Θέμιδος Μέλαθρον, όπου πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη την Τετάρτη 13/12/2023, στα πλαίσια του μαθήματος της Κοινωνικής και Πολιτικής Αγωγής.  Στους μαθητές/τριες δόθηκε η ευκαιρία να παρακολουθήσουν από το  θεωρείο του δικαστηρίου του Αρείου Πάγου, την διεξαγωγή και εξέλιξη δίκης που ελάμβανε χώρα κατά τη διάρκεια της επίσκεψής τους εκεί. Η άψογη εμφάνιση και συμπεριφορά τους, απέσπασε τα συγχαρητήρια της Προέδρου.

Στη συνέχεια, οι μαθητές/τριες περιηγήθηκαν στο περιστήλιο του κτιρίου της Βουλής – Άγνωστο Στρατιώτη και φωτογραφήθηκαν στην Ιστορική Πλατεία Συντάγματος με φόντο το εορταστικό κλίμα των ημερών.

Βουλή4

Βουλή2