ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ σχ. έτους 2024-25

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες εδώ θα ενημερώνεστε σχετικά με την εισαγωγή μαθητών/τριών στο 5ο Πειραματικό Γυμνάσιο Κομοτηνής για το σχολικό έτος 2024-25. Σας ενημερώνουμε ότι εφ΄ όσον το παιδί σας έχει κληρωθεί να φοιτήσει στη σχολική μας μονάδα, δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι πριν τον ερχόμενο Σεπτέμβριο, διότι τα σχετικά έγγραφα εγγραφής των παιδιών σας διευθετούνται ενδοϋπηρεσιακά. Με την έναρξη όμως του Σεπτεμβρίου να παρακολουθείτε το blog για τις όποιες ανακοινώσεις.

Όσοι και όσες ενδιαφέρεστε για τη φοίτηση του παιδιού σας στο σχολείο μας και δεν έχετε λάβει μέρος στην κλήρωση, θα πρέπει να περιμένετε την ανακοίνωση για τις συμπληρωματικές κληρώσεις οι οποίοες θα γίνουν μέσα στον Σεπτέμβριο. Με τις κληρώσεις αυτές θα καλυφθούν τα όποια κενά προκύψουν και στις τρεις τάξεις του Γυμνασίου.

Μπορείτε ασφαλώς να καλείτε στο τηλέφωνο 2531031973 για την όποια πληροφορία.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου.

red

Εισακτέοι και επιλαχών της κλήρωσης της 17ης Μαΐου.

2h ανάρτηση

Δείτε το σχετικό με την εισαγωγή μαθητών/τριών στα Πειραματικά Σχολεία ΦΕΚ του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., στο παρακάτω έγγραφο.